دکوراسیون اتاق خواب

4 نکته برای انتخاب بهترین تشک کودک که باید به آن توجه کنید

بهترین تشک کودک

حدود یک سوم عمر هر انسانی در خواب سپری می شود. کودکان بیشتر از بزرگترها به خواب نیاز دارند بنابراین زمان بیشتری را در رختخوابشان سپری می کندد؛ بنابراین باید به رختخواب کودکان بیشتر توجه کرد و بهترین تشک کودک را برای تخت آنها انتخاب کنیم.

از آنجایی که هورمون رشد کودکان در زمان خواب ترشح می شود و رشد استخوانها بیشتر در شب انجام می شود و مغز در خواب به آرامش و تازه سازی خود می پردازد؛ بنابراین توجه به تشک و بالش و روتختی کودکمان که باکیفیت باشد و فرزندمان خواب آرامی داشته باشد بسیار مهم است.

سرزمین خواب مقالاتی راجع به خواب کودکان و محصولات باکیفیت خواب برای کودکان منتشرمی کند تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای فرزندان دلبندتان داشته باشید.

در این مقاله به بررسی بهترین تشک کودک برای داشتن خواب آرام و راحت می پردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین تشک کودک میزان نرمی و سفتی متوسطی دارد؛ برای پشتیبانی از ستون فقرات کودک

بهترین تشک کودک

از آنجایی که کودکان معمولا سبک هستند نیازی به استفاده تشکهای سفت ندارند؛ همچنین استفاده از تشکهای سفت حس بدی را در فرزند ما بوجود می آورد. استفاده از تشکهای بسیار نرم هم برای ستون فقرات کودک ایجاد مشکل می کند. بنابراین برای انتخاب بهترین تشک کودک باید ابتدا به وزن کودکتان توجه کنید و سپس یک تشک که نه زیاد سفت و نه زیاد نرم باشد را انتخاب کنید که از ستون فقرات کودک شما حمایت کند.

البته به سلیقه کودکتان احترام بگذارید و با مشورت او تشک را انتخاب نمایید. می توانید او را راهنمایی کنید و شناختش را درباره تشک بالا ببرید تا فرزندتان نیز بهترین انتخاب را داشته باشد.

ارتفاع استاندارد برای بهترین تشک کودک که از آسیب دیدن به کودک جلوگیری می کند

بهترین تشک کودک تخت نرده دار

اگر به دنبال انتخاب بهترین تشک کودک می باشید باید بدانید که ابعاد و ارتفاع تشک برای این انتخاب بسیار مهم می باشد. برای این انتخاب باید ابتدا سن فرزندتان را مد نظر قرار دهید. اگر تشک با ارتفاع زیاد انتخاب کنید زمانی که کودک کم سن سالتان می خواهد خودش به تنهایی روی تختش برود به مشکل می خورد و نمی تواند. در ضمن اگر هنگام خواب غلت بخورد و از روی تخت بیفتد اگر تخت و تشک ارتفاع زیادی داشته باشند ممکن است باعث آسیب دیدگی کودک شود.

اگر ارتفاع تشک هم کم باشد مثلا ارتفاع زیر 20 سانت باشد. در این صورت تشکهای با ارتفاع کم سفت هستند که مناسب ستون فقرات کودک نمی باشد.

ارتفاع استاندارد برای تشک کودک معمولا ارتفاع 20 سانت می باشد.

هنگام خرید تشک کودک حتما ابتدا داخل تخت کودک را اندازه گیری و با توجه به این اندازه اقدام به خرید تشک نمایید. هیچگاه تشکی را خریداری ننمایید که بزگتر یا کوچکتر از تخت باشد. زیرا هم تشک خیلی زود کیفیتش را از دست می دهد و هم کودکتان هنگام خواب حس خوبی نخواهد داشت.

برای انتخاب بهترین تشک کودک حالت خوابیدن کودک را باید درنظر داشت

بهترین تشک کودک تخت شیشه ای کودک

اگر فرزندتان هنگام خواب بسیار غلت می خورد و این مدل خواب برای شما ایجاد نگرانی می کند؛ بهتر است که تشک بزرگتری را برایش انتخاب کنید. تشک یکنفره انتخاب مناسبتری از تشک کودک می باشد.

تشکهای یک و نیم نفره هم مناسب هستند ولی با توجه به فضاهای کوچک امروزی این تشکها در کمتر اتاق خوابی جا می گیرند. زیرا بچه ها هم در اتاق خوابشان می خوابند هم درس می خوانند و هم بازی می کنند و اگر یک تخت بزرگ را در اتاق خواب کودک بگذارید دیگر جایی برای بازی و درس خواندن بچه باقی نمی ماند.

توجه ویژه به جنس تشک و پارچه رویی آن برای انتخاب بهترین تشک کودک که ضد حساسیت باشد

با توجه به اینکه کودکان پوست حساس و ظریف دارند ومدت زمان زیادی را بر روی تشک هستند و پوستشان با تشک و روتختی و بالش در تماس مستقیم است بنابراین باید هنگام خرید، بهترین تشک کودک را انتخاب کنید که ضد آلرژی باشد و جنس بسیار مرغوبی داشته باشد. حتما از جنس موادی که درون تشک استفاده شده پرسش نمایید که از مواد نامرغوب و بازیافتی نباشد. به همین علت بهتر است که از فروشگاه های معتبر خریدتان را انجام دهید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید جنس پارچه تشک می باشد. بهترین جنس پارچه تشک، پارچه گرد بافت می باشد که 100 درصد پنبه است و تنفس پذیر و ضد حساسیت می باشد همچنین باعث ایجاد تعریق نمی شود.

سخن آخر

کارشناسان ما در سرزمین خواب به صورت شبانه روزی آماده دادن مشاوره به شما برای انتخاب بهترین تشک برای فرزندان دلبندتان می باشند.

راه های ارتباطی با ما از طریق تماس با شماره های 09198017431 و 09122376104 و همچنین ارتباط از طریق ایتا و واتس آپ با همین شماره ها می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *