ترفند های خانه داری مدرن

5 ترفند برای خوشبو کردن خانه و اتاق خواب

خوشبو کردن خانه

همه ی ما به دکوراسیون و زیبایی خانه بسیار اهمیت می دهیم ولی باید به خوشبو کردن خانه هم مانند زیبایی خانه اهمیت بدهیم. زیرا اولین چیزی که قبل از هر چیز دیگری هنگام ورود به خانه توجه همه را به خود جلب می کند؛ بوی خانه می باشد نه زیبایی آن.

اگر خانه بسیار زیبا با دکوراسیون فوق العاده داشته باشیم ولی این خانه بوی خوبی نداشته باشد؛ آن زیبایی هم به چشم نمی آید.

بنابراین خوشبو کردن خانه قبل از زیبایی و دکوراسیون آن اهمیت دارد. به همین ترتیب بوی خوش اتاق خواب هم بسیار اهمیت دارد و قبل از آن این مهم است که اتاق خواب و تخت خواب بوی بد ندهند.

اگر تشک تخت شما بوی بدی می دهد؛ پیشنهاد میکنم که مطالعه این مقاله را از دست ندهید. ” بوی تشک را چگونه ازبین ببریم؟ 5 راهکار ساده

مورد دیگری که باید به آن اهمیت بدهیم این است که مهمان هنگام ورود ابتدا دست و صورتش را می شوید و نیاز به یک حوله تمیز و خوشبو دارد. اگر حوله هایتان بوی بد به خود گرفته با مطالعه مقاله ” 6 روش ساده خانگی ازبین بردن بوی بد حوله ” می توانید حس خوب بوی خوش حوله را به مهمانهایتان تقدیم کنید.

چگونه خانه ای خوشبو داشته باشیم

خوشبو کردن خانه

برای خوشبو کردن خانه دو راه پیش روی شماست، راه اول استفاده از خوشبو کننده های صنعتی است و راه دوم این است که مانند مادربزرگها و قدیمیها از خوشبو کننده های طبیعی استفاده کنیم.

برخی افراد به خاطر داشتن آلرژی و حساسیت یا اینکه ناراحتی تنفسی دارند؛ یا اینکه ممکن است خودشان آلرژی نداشته باشند ولی مهمانشان مبتلا به آلرژی باشد؛ در این صورت نمی توانند از خوشبو کننده های صنعتی و شیمیایی استفاده کنند؛ برای این افراد خوشبو کننده های طبیعی بسیار عالی می باشد.

خوشبو کردن خانه به کمک پوست پرتقال و پوست لیموترش

لیمو ترش عطر بسیار خوبی دارد و یک ازبین برنده بوی بد می باشد. برای ازبین بردن بوی بد خانه می توانید آب لیموترش را داخل اسپری بریزید و آبلیمو را در فضای خانه اسپری کنید.

برای اینکه بوی بد به طور کامل ازبین برود می توانید باقی مانده لیمو ترش را به همراه پوستش و پوست پرتقال درون آب بیندازید و نیم ساعت بگذارید آرام بجوشد تا عطر آن کل فضا را پرکند. از این روش می توانید ماهی یکبار استفاده کنید.

می توانید لیموترش را ورقه ورقه کنید و آن را در محلهایی که بوی بد می دهند مانند کنار سطل زباله یا دستشویی قرار دهید.

اگر شومینه دارید می توانید پوست لیموترش و پرتقال را در شومینه بیندازید تا عطر آنها باعث خوشبو کردن خانه شود.

پوست پرتقال و برگ بو و چوب دارچین را درون آب بیندازید و روی گاز قرار دهید و اجازه بدهید چند ساعت بجوشد؛ بوی این محلول کل فضا را خوشبو می کند.

در بسیاری از مواقع فاضلاب ظرفشویی بوی بسیار بدی می دهد؛ یک راه موثر برای ازبین بردن بوی بد آن این است که مقداری از پوست لیموترش را رنده کنید و با سرکه مخلوط کنید و این مخلوط را درون قالبهای یخ بریزید. سپس این قالبهای یخی را داخل راه آبی که بو می دهد بیندازید تا بوی بد را ازبین ببرد.

استفاده از ترکیب وانیل و آب برای خوشبو کردن خانه

یکی دیگر از روشهای موثر برای خوشبو کردن خانه این است که چند قطره وانیل را درون آب بریزید و مخلوط حاصل را درون فر قرار دهید و بگذارید چند ساعت درون فر باشد تا عطر وانیل کل فضا را پر کند و باعث خوشبو کردن خانه شود.

راه دیگری نیز وجود دارد که می توانید به کمک وانیل فضای خانه را خوشبو کنید. می توانید چند قطره وانیل را بر روی لامپی که خاموش است و سرد است بریزید؛ سپس لامپ را روشن کنید. با گرم شدن لامپ، عطر وانیل کل فضای اتاق را پر می کند.

روش دیگر این است که مقداری وانیل و گلاب را با آب مخلوط کنیدغ سپس این محلول را در فضای خانه، اتاق خواب و کمد ها اسپری کنید؛ عطر این محلول باعث خوشبو کردن خانه می شود.

رهایی از بوی بد سیگار در منزل به کمک سرکه

اگر از بوی سرکه بدتان نمی آید می توانید از این روش قدیمی برای خوشبو کردن خانه خود استفاده کنید. اگر خانه تان بوی سیگار می دهد؛ می توانید سرکه را درون آب بریزید و مخلوط حاصل را در فضا اسپری کنید.

یا اینکه می توانید یک حوله را در مخلوط آب گرم و سرکه قرار دهید و سپس حوله را بچلانید و آب اضافه آن را خارج کنید بعد با تکان دادن آن در محل بو، بوی بد سیگار را ازبین ببرید.

استفاده از گل هایی طبیعی و معطر، بهترین و زیباترین راه برای خوشبو کردن خانه

استفاده از گل های طبیعی در منزل چندین کاربرد مفید دارد. عطر گل های طبیعی باعث خوشبو کردن خانه می شود و زیبایی و رنگ و روی این گلها باعث هرچه زیباتر شدن فضای خانه می شوند و یک حس بسیار خوب و ارامش بخش را به ساکنان خانه القا می کنند.

در ادامه چند گل را که بو ی خوش ایجاد می کنند و فضای خانه را عطر آگین می کنند نام میبرم:

اسطوخودوس، اکالیپتوس، نعنا، رز ماری و گل بامبو

گل اسطو خودوس علاوه بر ایجاد بوی خوش باعث ایجاد آرامش می شود. اگر این گیاه را در اتاق خواب کنار تخت یا زیر بالش خود قرار دهید باعث ایجاد حس آرامش می شود و یک خواب آرام هم تجربه می کنید.

برای کسب اطلاع بیشتر درباره این گیاه آرامش بخش می توانید مقاله ” اسطوخودوس برای خواب عمیق شبانه ” را مطالعه نمایید تا یک خواب آرام را تجربه کنید.

جوش شیرین ازبین برنده بوی بد

جوش شیرین یک گرد سفید رنگی است که از قدیم الایام برای ازبین بردن بوی بد استفاده می شد.

اگر به خاطر داشته باشید در ایام کودکی، زمانیکه کفشهایتان بسیار بد بوی می شدند و زمانی برای شستن و خشک کردن کفش وجود نداشت؛ مادرتان کمی جوش شیرین داخل کفشتان میریخت و می گفت چند ساعت به آن دست نزنید تا بوی بد آن ازبین برود.

فرش ها به علت اینکه زیاد روی آن راه رفته می شود و همچنین ذرات گرد و غبار میان پرزهای آن می روند؛ معمولا بوی بد به خود می گیرند. اگر فرش زیاد شسته شود رنگ و رویش می رود و نخ نما می شود.

بنابراین اگر امکان شستن فرش نباشد؛ برای ازبین بردن بوی بد فرش می توانید مقداری جوش شیرین بر روی فرش بریزید و بگذارید مدتی بماند؛ سپس جوش شیرین را از روی فرش با جاروبرقی پاک کنید. حال یک فرش که به شما بوی نویی را تداعی می کند دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *