دکوراسیون اتاق خواب

5 ایده جذاب برای دیزاین تخت خواب شیک و جذاب

دیزاین تخت

وقتی که صحبت از دیزاین تخت می شود؛ ذهن ها فقط به سمت تزئین تخت عروس داماد می رود. ولی با ایده های بسیار ارزان و یا حتی رایگان می توان تخت خواب را دیزاین کرد و به تخت خواب تنوع بخشید آنرا از یکنواختی درآورد.

ممکن است فکر کنید مگر می شود که بدون هزینه هم دیزاین تخت انجام داد؟ بله ممکن است؛ کافی کمی خلاقیت به خرج دهیم و زاویه دیدمان را عوض کنیم. شما حتی با تغییر چیدمان کوسنها و بالشهای تخت می توانید به صورت رایگان دیزاین تخت جدید و زیبا و خاص داشته باشید و به اتاق خواب خود تنوع ببخشید.

نکات مهم برای دیزاین تخت

دیزاین تخت

برای دیزاین تخت، ابتدا باید به چند نکته ساده دقت کنید.

1- نکته اول توجه به کاربری تخت خواب می باشد. یعنی اینکه دیزاین تخت خواب کودک با دیزاین تخت خواب عروس داماد یا تخت خواب بزرگسال متفاوت است. به این خاطر روش و وسایل مورد استفاده برای دیزاین تخت خواب در هریک از این فضاها متفاوت می باشد.

به عنوان مثال دیزاین تخت اتاق نوزاد باید احساس آرامش را القا کند؛ زیرا نوزادان زمان زیادی از شبانه روز را در خواب سپری می کنند. یا مثلا دیزاین تخت کودک باید شاد و جذاب باشد تا اتاق خوابی جذاب برای کودک بوجود آورد تا هنگامی که میخواهد تنهایی در اتاقش بخوابد؛ اینکار به راحتی و با شادی انجام شود.

2- نکته بعدی توجه به هماهنگی رنگ و وسایل دیزاین تخت با سبک اتاق خواب و عناصر مختلف آن می باشد که بسیار تاثیرگذار است.

3- و در نهایت نکته آخر توجه به علاقه مندی شخصی که از تخت می خواهد استفاده کند.

در ادامه چند ایده مختلف برای دیزاین تخت به شما می دهم تا بتوانید تخت خود را مانند یک دکوراتور حرفه ای دیزاین نمایید.

روتختی مهم ترین عامل در دیزاین تخت خواب

برای تغییر دکوراسیون تخت، تغییر روتختی و تاثیر آن را بر زیبایی تخت دست کم نگیرید. یک روش برای تغییر روتختی این است که نیازی نیست شما یک سرویس کامل روتختی تهیه کنید که متحمل هزینه زیادی شوید؛ می توانید با توجه به روبالشی و کوسنهای تخت، فقط یک روتختی خریداری کنید که از لحاظ رنگ با روبالشی و کوسنها هارمونی داشته باشد.

یا حتی می توانید از ابتدا روتختی دورو خریداری نمایید تا برای دیزاین تخت، هرچند وقت یکبار از یک طرف آن استفاده نمایید. این کار تغییر دکوراسیونی رایگان برای تخت ایجاد می کند.

اگر طرفدار سبک مینیمال هستید و اتاق خواب خود را به سبک مینیمال چیده اید؛ می توانید از روتختی های ساده دورو یا هتلی های دورو استفاده نمایید؛ که رنگ یک سمت آن هماهنگ با رنگ عناصر دیگر اتاق باشد و طرف دیگر آن در تضاد رنگی با دیگر اجزاء اتاق خواب باشد.

استفاده از کوسنهای تزئینی و جذاب برای دیزاین تخت به شکل زیبا

یکی از مناسب ترین عناصر برای دیزاین تخت خواب کوسن ها هستند. با استفاده از کوسنهای رنگ و وارنگ و طرح های مختلف کوسن مانند کوسن مربع، کوسن شکلاتی یا کوسن دایره، می توانید تخت خواب خود را بسیار جذاب و زیبا تزئین کنید.

برای اتاق خواب کودک هم می توانید از کوسنهایی به شکل حیوانات یا کوسنهای کارتونی برای زیباتر شدن تخت خواب کودک استفاده کنید. هنگامی که میخواهید کوسن خریداری نمایید به این نکته توجه کنید که کوسنهایی انتخاب کنید که روکش دار باشند که قابلیت تعویض روکش را دارا باشند. در این صورت با یک هزینه کم می توانید به صورت فصلی دیزاین تخت خود را تغییر دهید.

هنگام استفاده از کوسن به این نکته توجه کنید که اگر اتاق خوابتان کوچک است از تعداد زیاد کوسن یا از کوسنهای بزرگ استفاده نکنید. برای این اتاقها از کوسنهای کوچک و تک رنگ و در نهایت از 2 یا 3 کوسن استفاده کنید. برای انتخاب رنگ کوسن ها هم طراحی و سبک اتاق خواب و هم چنین عناصر دیگر اتاق خواب را نیز مورد توجه قرار دهید.

ایجاد فضای رویایی به کمک ریسه های نور برای دیزاین تخت؛ بهترین انتخاب برای عروس و داماددیزاین تخت با نورپردازی

یکی از رویایی ترین روشها برای دیزاین تخت خواب اتاق خواب عروس استفاده از ریسه های نورانی برای تخت می باشد. استفاده از ریسه های نورانی یک روش جذاب برای رمانتیک کردن اتاق خواب عروس است.

ریسه های نورانی با رنگهای مختلف وجود دارند که با توجه به رنگ و سبک دوکوراسیون اتاق خوابتان می توانید از آنها استفاده کنید. می توانید ریسه ها را بر روی تاج بالای تخت قرار دهید یا آن را در قسمت زیرین تخت قرار دهید.

بعضی افراد دوست ندارند از یک منبع نور برای محل خوابشان استفاده نمایند؛ استفاده از ریسه های نورانی برای این افراد بسیار مناسب است.

اگر میخواهید که اطلاعات بیشتری راجع به استفاده از ریسه در اتاق خواب داشته باشید؛ توصیه میکنم که حتما مقاله “ 9 روش تغییر دکوراسیون اتاق خواب با کمترین هزینه ” را مطالعه نمایید.

به وسیله تور دیزاین تخت خوابی اشرافی و رویایی داشته باشید

دیزاین تخت با تور

یکی از وسایل زیبا و ارزان برای تزئین تخت خواب، تور یا پرده حریر می باشد. اگر از تخت خواب کلاسیک استفاده می کنید؛ استفاده از تور یا حریر باعث اشرافی شدن تخت خوابتان می شود. معمولا تور را بالای تخت خواب قرار می دهند و به سقف وصل می کنند. برای انتخاب رنگ تور حتما به رنگ اتاق خوابتان دقت کنید و سپس رنگ تور را انتخاب کنید.

روش دیگر استفاده از تور برای تزئین تخت خواب این است که چند میله بر روی تخت نصب کنید و به کمک این میله ها یک چهار چوب ایجاد کنید و تختتان را با تورهای زینتی و رنگارنگ دیزاین کنید.

شال تخت، اکسسوری بسیار جذاب در تزئین تخت که نمی توان از آن گذشت

اگر می خواهید که یک تیر و دو نشان بزنید و هم تخت خود را دیزاین کنید و هم مبلتان را، استفاده از شال تخت را به شما توصیه می کنم. زیرا با خرید یک شال تخت، هم می توانید تخت خوابتان را دیزاین کنید؛ هم به اتاق پذیراییتان به کمک این شال زیبایی ببخشید.

معمولا برای انتخاب شال تخت از یک رنگ متضاد یا یک رنگ تند استفاده می کنند تا اتاق خواب یا اتاق پذیرایی را از یکنواختی بیرون بیاورند.

دیزاین تخت خواب عروس داماد

بهترین روش دیزاین تخت خواب عروس و داماد استفاده از تور و ریسه های نور و گل های طبیعی می باشد. می توانید بالای تخت را تور نصب کنید و روی این تور ریسه های نورانی رنگی و زیبا بیندازید. همچنین می توانید از سقف چند تور یا حریر آویزان کنید که اتاق خواب را بسیار رمانتیک می کند. از گل آرایی پاتختی ها و همچنین گل آرایی سقف غفلت نکنید. گل آرایی جلوه بسیار زیبایی به اتاق خواب می دهد.

می توانید یک مسیر زیبایی از گل های سرخ پرپر شده درست کنید که از در ورودی اتاق خواب شروع می شود و به تخت ختم می شود. اطراف این گلبرگها هم شمعهای زیبا قرار دهید.

از عکسهای زیر می توانید الهام بگیرید تا یک تخت اشرافی و رمانتیک برای اتاق خواب عروس بسازید.

دیزاین تخت عروس

دیزاین تخت خواب کودک

با کمک بالش ها و کوسنهای عروسکی یا به شکل ماه و ستاره یا اشکال مختلف و رنگارنگ که بسیار مورد توجه کودکان می باشد و از دیدن آن لذت می برند می توانید تخت کودکتان را تزیین نمایید.

استفاده از روتختی سه بعدی هم یک تخت زیبا و دلخواه کودک را میسازد. زیرا فقط با استفاده از روتختی های سه بعدی است که میتوانید طرح مورد نظر کودکتان را روی روتختی او چاپ نمایید.

می توانید از عروسکهای پارچه ای مورد علاقه فرزندتان برای تزیین تخت او استفاده کنید.

کودکان بسیار علاقه مند هستند که یک حریم خصوصی داشته باشند؛ برای این کار استفاده از تور بالای تخت کودک بسیار عالی است. همچنین این تور می تواند مثل یک پشه بند عمل کند و فرزند دلبندتان را از گزند حشرات حفظ کند.

استفاده از ریسه های نورانی نیز می تواند یک اتاق زیبا درست کند.

.تنت

سخن آخر

تخت خواب نقطه کانونی و مرکز اتاق خواب است؛ به این خاطر دیزاین تخت تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون اتاق خواب دارد. من در این مقاله سعی کردم ایده های جذابی برای دیزاین تخت عنوان کنم تا شما با استفاده از خلاقیت و ذوق سلیقه خودتان نیز موارد دیگری را به کم این ایده ها بگیرید و تخت خود را تزئین نمایید.

در آخر خوشحال می شوم ایده های خود را در مورد دیزاین تخت که برای اتاق خواب خودتان استفاده میکنید با ما در قسمت دیدگاه ها که در پایین همین مقاله درج شده است به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *