دکوراسیون اتاق خواب

9 روش تغییر دکوراسیون اتاق خواب با کمترین هزینه

دکوراسیون اتاق خواب

تقریبا بیشتر افراد به علت اینکه اتاق پذیرایی جایی است که مهمان می آید و بیشتر در معرض دید است بیشتر به فکر زیبایی دکوراسیون اتاق پذیرایی و تغییر دکوراسیون آن می باشند؛ تا اینکه بخواهند به فکر تغییر دکوراسیون اتاق خوب باشند.

در حالیکه اتاق خواب مکانی است که حدود یک سوم روز و بنابراین یک سوم عمرمان را در آن صرف میکنیم؛ بنابراین باید بیشتر به فکر زیبایی اتاق خواب باشیم.

همچنین با توجه به کوچک شدن خانه ها و کم شدن اتاقها، دیگر اتاق خواب و اتاق مطالعه یکی شده است و کارایی اتاق خواب بیشتر شده است و زمان بیشتری را افراد در اتاق خواب سپری میکنند.؛ پس برای دکوراسیون اتاق خواب از این بعد هم باید به آن توجه کرد.

سعی دارم در این مقاله به بررسی زیبا کردن و تغییر دکوراسیون اتاق خواب با کمترین هزینه و خلاقانه ترین روش بپردازم و نکات مفید و کاربردی را بیان کنم؛ زیرا برای تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه نیاز به خلاقیت دارید.

تغییر رنگ یا استفاده از کاغذ دیواری؛ ارزان ترین روش تغییر دکوراسیون

رنگ آمیزی اتاق خواب

یکی از بهترین و ارزانترین و ابتدایی ترین راههای تغییر دکوراسیون اتاق خواب؛ رنگ آمیزی دیوارها می باشد.

البته از روشهای جدید نقاشی دیوار، استفاده از تلفیق رنگ و کاغذ دیواری می باشد. بهتر است که برای یک دیوار به طور کامل از کاغذ دیواری استفاده کنید وو یک دیوار هم به طور کامل از رنگ استفاده کنید.

براحتی با استفاده از یک گالن رنگ میتوانید اتاق نو و تازه ای داشته باشید.

اگر اتاق خواب شما کوچک است حتما از رنگهای روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد. در ضمن برای انتخاب رنگ از اصول روانشناسی رنگ نیز استفاده کنید تا اتاقی آرامش بخش داشته باشید. مطالعه مقاله روانشناسی رنگ اتاق کودک شما را برای انتخاب رنگ اتاق خوابتان بسیار کمک خواهد کرد.

برای زیباتر شدن رنگ اتاق میتوانید یکی از دیوارها را انتخاب کنید و روی رنگ جدید طرح و نقش زیبایی طراحی کنید.

طراحی اتاق خواب

اهمیت روتختی در دکوراسیون اتاق خواب

سرویس خواب به منزله قلب اتاق خواب می باشد و تغییر سرویس خواب یا انتخاب سرویس خواب زیبا و مناسب باعث شیک تر شدن اتاق می شود.

ولی تعویض سرویس خواب بسیار هزینه بر است؛ و بهتر است که سرویس روتختی یا سرویس ملحفه را تعویض کنید.

بهترین سرویس روتختی که برای تغییر دکوراسیون می توانید از آن استفاده کنید تا وسایل دیگر براحتی با آن هماهنگ شوند؛ روتختی های ساده و تک رنگ یا روتختی های هتلی می باشند.

روتختی های ساده از شلوغ نشان دادن فضا جلوگیری می کنند و بزودی از مد نمی افتند و همچنین باعث می شوند که اتاق شیکی داشته باشید.

تغییر کاور کوسن و رویه بالش

یکی دیگر از کم هزینه ترین روشها برای تغییر دکوراسیون استفاده از کوسنهای فانتزی و رنگی یا روبالش های رنگ و وارنگ می باشد.

شما به راحتی و با استفاده از چند کوسن فانتزی که رنگ متضاد با روتختی یا فضای اتاق دارد؛ می توانید فضای زیبا و جذابی را بوجود بیاورید.

در انتخاب تعداد کوسن و بالش نه باید زیاده روی کرد که باعث شلوغ شدن تخت شوند؛ و نه اینقدر کم استفاده کرد که باعث خلوتی بیش از حد تخت خواب شود.

استفاده از شال مبل برای زیباتر شدن اتاق خواب

امروزه شال روتختی جزو وسالی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ زیرا هم می توانید از آن برای زیبایی تخت خواب یا اتاق استفاده کنید؛ یا حتی می توانید در تابستان که هوا گرم است از آن به عنوان روانداز خنک استفاده کنید؛ و یا اینکه می توانید از آن به عنوان زیر انداز بچه استفاده کنید.

حتی میتوانید از شال تخت برای روی مبلتان به عنوان شال مبل نیز استفاده کنید.

اگر از روتختی ساده و تک رنگ برای تختتان استفاده کنید؛ در این صورت دستتان برای انتخاب شال تخت باز می باشد؛ و با یک زیرکی می توانید از شال تختتان استفاده دو منظوره به عنوان شال مبل و شال تخت کنید.

تزئین پاتختی ها

در انتخاب وسایل روتختی دقت کنید که وجود قرینه بسیار به زیباسازی اتاق کمک خواهد کرد.

اگر در انتخاب وسایل روی پاتختی دقت و حوصله و سلیقه خرج دهید؛ قطعا اتاقی زیباتر و شیک تر خواهید داشت.

از اولین وسایلی که برای روی پاتختیها از آن استفاده میکنند؛ آباژور کنار تخت می باشد. اگر از آباژور برای روی پاتختی استفاده میکنید؛ قطعا دو عدد آباژ<ر خریداری کنید تا روی هر پاتختی یک عدد قرار دهید.

استفاده از قابهای زیبا

استفاده از قاب عکس عروسیتان یا عکسهای منظره بالای تخت؛ بسیار زیبا و جذاب می باشد.

ایده دیگر نیز استفاده از تابلوهای نقاشی می باشد؛ البته شما می توانید خلاقیت به خرج دهید و چندین نقاشی بدون قاب را انتخاب کنید و هر ماه یکی از آن نقاشیها را درون قاب اتاقتان قرار دهید.

یکی از زیباترین خاطرات کودکی استفاده از عکس مجلات بر روی دیوار اتاق خواب بود؛ شما میتوانید با چاشنی کمی خلاقیت از این ایده استفاده کنید و عکس زیبای روی مجلات را بر روی دیوار بچسبانید.

تغییر نورپردازی و نصب لوستر جدید برای اتاق خواب

ارزانترین راه برای تغییر دکوراسیون؛ استفاده از نورپردازی مناسب می باشد.

برای نورپردازی اتاق خواب دقت کنید که حتما از چندین منبع روشنایی استفاده کنید؛ تا با توجه به ساعات شبانه روز و میزان نور اتاقتان؛ بتوانید نور مناسبی داشته باشید.

به عنوان مثال می توانید میتوانید ترکیبی از لامپهای سقفی؛ چراغهای مطالعه و رومیزی؛ و همینطور لوسترهای زیبا برای اتاقتان انتخاب نمایید.

نصب ریسه های نوری روشی بسیار متفاوت برای تزئین اتاق خواب

ریسه های نورانی اتاق خواب

استفاده از ریسه های نوری از روشهای جدیدی است که بسیار مورد استقبال جوانان قرار دارد.

شما میتوانید با تلفیق استفاده از ریسه های نوری و عکسهای یادگیری خانوادگی یک فضای رمانتیک را در اتاقتان ایجاد کنید.

استفاده از ریسه های نورانی نیاز به کمی خلاقیت دارد تا اتاق رمانتیکی را بسازید.

میتوانید از این ریسه ها بالای تخت خوابتان یا کتابخانه یا شلف دیواری استفاده کنید.

استفاده از گل و گلدان

گل و گیاه حس زندگی و تازگی را به انسان و همچنین به فضا می بخشند. استفاده از گل و گیاه باعث می شود تا هوای اتاق تمیز باشد و اینکه هروقت به آنها نگاه می کنیم حس تازگی و شادابی به ما می دهند.

اگر در نگهداری از گل و گیاه مهارتی ندارید؛ حتما از گیاهان راحت که نیاز به مراقبت زیاد ندارند استفاده کنید؛ از گیاهانی استفاده کنید که به نور و آب کمی نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *