ترفند های خانه داری مدرن

آشنایی کامل با محافظ تشک و 10 دلیل قانع کننده برای استفاده از آن

محافظ تشک

شاید به نظر بسیاری افراد استفاده از محافظ تشک کاملا بی مورد باشد ولی در این مقاله به شما اطلاعاتی میدهم که متوجه می شوید استفاده از محافظ تشک امری کاملا ضروری می باشد.

برای داشتن یک خواب خوب و آرام و بدون گردن درد و بدن درد نیاز به خرید یک تشک باکیفیت داریم؛ خرید تشک باکیفیت هم هزینه بسیار زیادی دارد، بنابراین وقتی که یک تشک مرغوب و باکیفیت تهیه میکنید انتظار دارید که بتوانید سالهای طولانی از آن استفاده نمایید.

از طرف دیگر لزوم رعایت بهداشت خواب این است که به صورت مرتب رختخواب هایتان را بشورید؛ و هر چند وقت یکبار آنها را تعویض کنید. با توجه به گران بودن تشکهای تخت که باکیفیت می باشند؛ عوض کردن تشک بسیار هزینه بر و تقریبا غیرممکن می باشد. در ضمن تشک تخت قابلیت شستشو ندارد.

به همین دلیل محافظ تشک وارد بازار کالای خواب شد تا این مشکل و مشکلات دیگر را برطرف نماید.

همانطور که برای موبایلتان محافظ متناسب یا آنرا انتخاب میکنید یا برای لپ تاپ آنتی ویروس متناسب با آن را تهیه می کنید؛ برای محافظت از تشک گران قیمتتان نیز باید محافظ متناسب با آنرا خریداری کنید. حال به بررسی دلایل استفاده از محافظ تشک می پردازیم.

محافظ تشک ضد آب چیست و چه کاربردی دارد؟

محافظ تشک ضد آب

محافظ تشک ضد آب یک پارچه ضخیم و مقاوم با رویه پنبه ای و کاملا بهداشتی است که از تشک شما دربرابر مایعات و گرد و غبار محافظت می کند و همینطور از عبور عرق بدن به تشک محافظت می کند.

محافظ تشک ضد آب مانع عبور حشرات موذی و کوچک از جمله ساس می شود. در واقع مانع ایجاد آلرژی در افراد می شود. از ساییدگی و پارگی زود هنگام تشک پیشگیری می کند.

محافظ تشک همانطور که از نامش پیداست از تشک محافظت می کند تا کثیف و آلوده نشود؛ شما براحتی می توانید بر روی تشکتان استراخت کنید، یا حتی مانند یک زندگی لاکچری بر روی آن صبحانه بخورید بدون اینکه نگران خیس شدن یا کثیف شدن تشکتان باشید؛ زیرا محافظ تشک مانع ورود مایعات به تشک می شود.

زمانی که محافظ کثیف شد؛ براحتی می توانید آن را از روی تخت جمع کرده و در ماشین لباسشوی بشورید و دوباره مثل روز اول از آن استفاده کنید. محافظ تشک بین تشک و کاور تشک قرار میگیرد. به همین خاطر عده ای فکر میکنند کاور تشک وظیفه نگهداری از تشک را به خوبی انجام میدهد، ولی باید بگویم که کاور تشک منافذ ریزی دارد که آلودگی و رطوبت را به تشک منتقل میکند؛ بنابر این استفاده از محافظ تشک یک امر بسیار ضروری است.

چرا استفاده از محافظ تشک ضروری است؟

تمیز نگه داشتن تشک

بدن انسان روزانه به میزان قابل توجهی تعریق می کند؛ همینطور شب هم بدن عرق می کند و این تعریق به تشک نفوذ میکند و رطوبت حاصله باعث ایجاد میکروب می شود و محل مناسبی برای رشد حشرات موذی از جمله ساس می شود.

گاهی اوقات ممکن است برای بعضی افراد پیش آمده باشد که از شدت خستگی آرایش صورتشان را پاک نکرده باشند و با آرایش بخوابند؛ این آرایش بر روی بالش و تشک مالیده می شود و سبب کثیفی تشک می شود.

روزانه میلیونها سلول مرده از پوست جدا می شوند و هنگامی که ما به رختخواب می رویم این سلولهای مرده بر روی تشک ریخته می شوند؛ که این سلولهای مرده غذای مناسب ساس و حشرات موذی می باشد.

اگر شما جزو کسانی هستید که عادت به خوردن و آشامیدن بر روی تخت خوابتان دارید؛ ممکن است برای شما پیش آمده باشد که ؛ذا یا مایعات بر روی تشکتان ریخته باشد.

میدانیم که رطوبت و آلودگی محل مناسبی برای رشد حشرات موذی می باشد و همچنین می دانیم که تشک تخت غیر قابل شستشو می باشد. بنابر این با توجه به موارد ذکر شده در بالا استفاده از محافظ تشک ضد آب برای تمامی افراد علی الخصوی کودکان و افراد سالخورده بسیار ضروری می باشد.

زیرا تشک غیر قابل شستشو است؛ اما محافظ تشک براحتی شسته و خشک می شود و همچنین مانع ورود مایعات و آلودگیها به تشک می شود.

محافظ تشک باعث افزایش دوام و عمر مفید تشک می شود

هرگونه رطوبت و استفاده مداوم از تشک باعث فرسایش تشک می شود. استفاده از محافظ تشک ضد آب از ورود رطوبت و گرد و غبار و حشرات موذی که باعث پوسیدگی تشک می شوند جلوگیری می کند و بنابر این باعث دوام بیشتر تشک می شود.

جلوگیری از ایجاد آلرژی؛ در واقع محافظ تشک، محافظ افراد استفاده کننده از تشک می باشد

اگر تشک بدون محافظ باشد؛ در این صورت گرد و غبار و آلودگی به تشک نفوذ می کند و گرد و غبار که یک عامل ایجاد آلرژی هست؛ باعث ایجاد حساسیت می شود.

همچنین اگر تشک محافظ ضد آب نداشته باشد؛ رطوبت به داخل آن نفوذ می کند ومحیط مرطوب مکانی بسار مناسب برای زندگی حشرات موذی از جمله ساس می باشد که این حشرات باعث ایجاد آلرژی می شوند. ولی با استفاده از محافظ ضد آب، رطوبت به داخل تشک نفوذ نمی کند و بدین ترتیب از بروز آلرژی جلوگیری می کند.

سبب بهبود بخشیدن به کیفیت و آسایش خواب می شود

محافظ تشک یک لایه اضافی روی لایه بالایی تشک ایجاد می کند که اگر از محافظ پنبه ای و مرغوب استفاده کنید؛ راحتی تشک شما را برای خواب ارتقا می دهد.

همچنین اگر به هردلیل تشک شما لطافت و راحتی خود را از دست داده باشد و شرایط تعویض تشک را نداشته باشید؛ در این صورت با خرید یک محافظ خوب برای تشکتان، آنرا با مبلغی کمتر دوباره به کارایی مفید برگردانید.

مفید و قابل استفاده در تمام فصول سال

اگر برای خرید محافظ تشک دقت کنید و محافظ ضد آبی بخرید که رویه آن پنبه ای باشد؛ در این صورت قابل استفاده در کلیه فصول سال می باشد. چون پنبه رطوبت را به خود جذب می کند و یاعث ایجاد حس خنکی در فصل گرم می شود. و همچنین پنبه در فصل سرما باعث ایجاد حس گرما در انسان می شود. بنابراین محافظ تشک ضد آب با روکش پنبه ای قابل استفاده در کلیه فصول سال می باشد.

کمک به نگهداری محیط زیست

بسته به نوع تشکی که دارید؛ بسیاری از اجزاء آن قابل بازیافت نمی باشد. بناراین بعد از اینکه عمر تشک تمام شد و دیگر قابل استفاده نبود؛ اجزاء غیر قابل بازیافت آن ممکن است تا سالیان بسیار طولانی در طبیعت باقی بمانند و جذب نشوند. بنابراین هر چقدر از تشکمان بیشتر محافظت کنیم تا کیفیتش را از دست ندهد و دیرتر خراب شود در واقع به حفظ محیط زیست کمک کرده ایم.

محافظ تشک کمک میکند تا عمر مفید تشک بیشتر شود. البته کیفیت محافظ ها بسیار متفاوت است و هنگام خرید محافظ تشک به کیفیت آن بسیار دقت کنید. محافظ های تشک سازگار با محیط زیست هم موجود می باشند.

جلوگیری از باطل شدن ضمانت نامه

درضمانت نامه بسیاری از تشکهای موجود در بازار قید شده است که وجود حتی یک لکه روی تشک، ضامنت نامه را فاقد اعتبار می کند. با توجه به این نکته استفاده از محافظ تشک ضد آب از بروز هرگونه لک روی تشک جلوگیری می کند.

جلوگیری از نفوذ مایعات به درون تشک

محافظ تشک ضد آب

قابل سفارش برای اندازه های دلخواه

محافظ تشک بسته به سایز تشک شما قابل سفارش می باشند. محافظ های آماده معمولا برای سایز یکنفره 90 در 200 سانت، یک ونیم نفره 120 در 200 سانت، دونفره تشک سایز کویین 160 در 200، دونفره سایز کینگ 180 در 200 و همچنین نوجوان سایز 80 در 180 و کودک در بازار موجود می باشند ولی اگر تشک شما سایز استاندارد ندارد؛ کافی است تا اندازه طول و عرض و ارتفاع تشکتان را برای کارشناسان ما در سرزمین خواب بفرستید تا محافظ اندازه تشکتان درب منزل تحویل بگیرید.

انواع مختلف محافظ تشک

محافظ تشک ضد آب باتوجه به نوع پوشش دهی تشک به دو دسته پنج وجهی و شش وجهی تقسیم می شود. و به دلیل استفاده راحت تر محافظ 5 وجهی، استقبال از این نوع بیشتر می باشد.

محافظ تشک 5 بعدی

محافظ تشک 5 وجهی

این نوع محافظ فقط روی تشک، یعنی قسمتی را که میخوابید؛ و همچنین دیواره های تشک و مقدار بسیار کمی از زیر تشک را می پوشاند.

دور این مدل محافظ از پارچه کشسانی استفاده شده است تا از فیکس شدن محافظ بر روی تشک اطمینان حاصل شود. روی این مدل از پارچه ضد آب استفاده شده تا مانع ورود مایعات و آلودگیها به تشک شود.

این مدل محافظ برای کودکانی که هنوز مشکل بی اختیاری دارند و همچنین برای سالمندانی که از این مشکل رنج می برند بسیار مناسب است.

این مدل، از تشک در برابر گرد و غبار و آلودگی و ورود حشرات موذی و نفوذ مایعات محافظت می کند.

همچنین این مدل، از تشک در برابر پارگی و فرسودگی طبیعی ناشی از گذر زمان محافظت می کند.

از محسنات این مدل، قیمت مناسب تر آن در مقایسه با مدل 6 وجهی است و همچنین راحتی استفاده از آن در مقایسه با مدل 6 وجهی می باشد.

اما مدل 6 وجهی به علت پوشاندن کل تشک، محافظت بیشتری از تشک می کند در مقایسه با مدل 5 وجهی.

محافظ تشک 6 بعدی

محافظ تشک 6 وجهی

اگر جزو افرادی هستید که در خرید محافظ تشک بسیار حساس هستید؛ یا اینکه تشک بسیار گران قیمتی خریدید که محاظت از آن برایتان مهم است؛ به شما پیشنهاد می کنم که محافظ ضد آب 6 وجهی برای تشکتان تهیه کنید.

این مدل کل تشک را پوشش می دهد و یک زیپ در آن قرار دارد تا بتوانید براحتی تشک را داخل آن قرار دهید.

این مدل به علت پوشاندن کل تشک، محافظت بیشتری از تشک می کند.

این مدل محافظ از تشک در برابر گرد و غبار و کلیه حشرات موذی مثل ساس و … محافظت کامل میکند؛ زیرا کل تشک را پوشش می دهد. همچنین از تشک در مقابل ورود رطوبت و مایعات نگهدار یمی کند. بنابراین دیگر نگران هیچ گونه اتفاقی برای تشکتان نباشید.

خرید محافظ تشک باکیفیت و استاندارد از فروشگاه سرزمین خواب

محافظ تشک باکیفیت و ضد حساسیت و ضد آب که رویه آن پنبه ای است؛ کمک میکند تا خواب آرامی را تجربه کنید. کارشناسان ما در فروشگاه سرزمین خواب آماده دادن مشاوره به شما جهت تهیه محافظ تشک استاندارد و مرغوب می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید، کافی است از طریق شماره تماس 09198017431 یا 09122376104 با کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *