دکوراسیون اتاق خواب

8 ایده خلاقانه برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب کوچک

اتاق خواب کوچک و تخت و پنجره

اتاق خواب مکانی است که حداقل یک سوم عمر انسان در آن سپری می شود؛ اینکه هنگامی که وارد اتاق خواب خود می شویم از آن آرامش بگیریم و در آن راحت باشیم بسیار مهم است.

متاسفانه یکی از معضلات جوامع در حال حاضر کوچک شدن خانه هاست؛ که به تبع آن اتاق خواب کوچک نیز از مشکلات کنونی است. حتما شما هم این مورد را دیده اید که بسیاری افراد با داشتن خانه و اتاق خواب بزرگ باز هم مشکل کمبود جا دارند و فضای بزرگشان شلوغ و بهم ریخته است و به این خاطر کوچک بنظر می رسد.

در مقابل این افراد، افرادی را هم دیده اید که با وجود داشتن خانه و اتاقهای کوچک، به خاطر خوش سلیقگی که به خرج داده اند فضای کوچکشان بزرگ تر دیده شده و یک فضای آرامش بخش و دنجی درست کرده اند که آرزوی بسیاری افراد است.

سرزمین خواب در این مقاله به شما کمک خواهد کرد که اگر اتاق خواب کوچک دارید بتوانید آن را بزرگتر نشان دهید و نهایت استفاده را از فضای کوچک اتاقتان ببرید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

رنگ سفید میتونه اتاق خواب کوچک را بزرگتر و آرام تر نشان دهد

اتاق خواب کوچک مانیتور تخت دخترانه

در اتاق خواب کوچک اولین رنگی که برای دیوارها انتخاب می شود، رنگ سفید است. برای این فضاها باید از رنگهای روشن و سرد استفاده شود تا فضا را بزرگتر نشان دهد. رنگهای سفید، کرم و بژ رنگهای مناسب فضاهای کوچک است. اگر می خواهید سراغ رنگهای دیگری برای اتاق کودکتان بروید بهتر است که از رنگ صورتی کم رنگ یا آبی آسمانی استفاده کنید.

علت انتخاب کردن رنگهای روشن برای فضاهای کوچک این است که این رنگها نور را منعکس می کنند و فضا را بزرگتر نشان می دهد. اما رنگهای تیره فضا را کوچکتر نشان می دهند.

برای بزرگتر نشان دادن فضا سعی کنید همه چیز را در اتاق رنگ کنید. مثلا درها، دکوری ها و توکارها را به رنگ دیوارها بزنید تا از نظر بصری فضای اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشان دهد.

برای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب می توانید مقاله ” روانشناسی رنگ اتاق کودک ” را مطالعه نمایید.

نیازی نیست که تخت دارای تاج بزرگ باشد زیرا فضای زیادی از دیوار را می پوشاند

اتاق خواب کوچک

تخت هایی که تاج بزرگی دارند مناسب اتاق خواب کوچک نمی باشند؛ زیرا این تختها فضای زیادی از دیوار را اشغال می کنند. شما می توانید از فضای بالای تخت هم در اتاق های کوچک استفاده بهینه کنید؛ تا فضا را بزرگتر نشان دهید.

بهتر است که تخت را به کنج دیوار بچسبانید تا فضای بیشتری داشته باشید.

یک راهکار دیگه هم این است که از روتختی های رنگ روشن و ساده برای اتاق خواب خود استفاده نماید.

در اتاق خواب کوچک حتما از زیر تخت برای قرار دادن وسایل استفاده کنید

اتاق خواب کوچک

از دیگر کارهای مهمی که در اتاق خواب کوچک باید انجام دهید این است که حتما از فضای زیر تخت استفاده بهینه کنید. می توانید تختی خریداری کنید که زیرش کشو داشته باشد تا وسایل خود را در آن جای دهید.

اگر زیر تختتان کشو ندارد می توانید از مرتب کننده های فضا استفاده کنید و آنرا زیر تخت قرار دهید تا بتوانید وسایل اضافه تان را در آن به طور منظم جای دهید.

تا جای ممکن کف اتاق خواب کوچک را خلوت نگه دارید

اتاق خواب کوچک و پرده

خلوت نگه داشتن کف اتاق خواب کوچک یک راه ساده و رایگان برای بزرگتر نشان دادن آن می باشد. سعی کنید تا جای ممکن مکان راه رفتن را باز نگه دارید و با وسایل اضافی آنرا شلوغ نکنید. به عنوان مثال به جای استفاده از آباژورهای ایستاده از آباژورهای رومیزی استفاده نمایید تا کف اتاق خلوت شود.

هرچه فضای کف اتاق خلوت باشد چشم راحت تر در فضا می چرخد و بزرگتر نشان داده می شود.

استفاده از تخت به عنوان نشیمن در اتاق خواب کوچک و باریک

اگر اتاق خواب کوچک دارید و قید خرید تخت را زده اید که بتوانید حداقل روی زمین بنشینید و یا اینکه کودکتان حداقل فضایی برای بازی کردن داشته باشد. به شما این مژده را می دهم که می توانید تخت بخرید و از تخت به عنوان یک فضای نشیمن دنج و زیبا، و یا یا فضای بازی کوچک برای فرزندتان استفاده کنید.

می توانید از عکسی که قرار دادم ایده بگیرید و از تختتان به عنوان یک فضای نشیمن استفاده کنید.

استفاده از آینه در اتاق خواب کوچک، برای بزرگتر نشان دادن فضا

آینه یک ایده بسیار عالی برای بزرگتر نشان دادن هر فضایی می باشد. بهتر است که آینه را نقاط تاریک اتاق قرار دهید تا باعث بزرگتر نشان دادن آن نقاط شود؛ زیرا انعکاس نور در آینه باعث بزرگتر نشان دادن فضا می شود.

البته بهتر است که از آینه های قدی استفاده کنید.

اگر نمیخواهید که فضایی از ااقتان را به آینه اختصاص دهید؛ میتوانید آینه را بر روی دیوار یا بر روی کمدتان نصب نمایید.

منبع نور مناسب در اتاق خواب کوچک بسیار مهم است

اگر نورپردازی اتاق خواب کوچک به درستی انتخاب شود باعث بزرگتر نشان دادن فضای اتاق می شود.

استفاده از میز تاشو برای بزرگتر شدن فضا

مسلما استفاده از میز یک فضایی از اتاق را به خود اختصاص می دهد؛ اگر میخواهید در اناق خواب کوچک خود از میز استفاده کنید بهتر است که از میزهای تاشو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *