دکوراسیون اتاق خواب

9 اشتباه رایج که در هنگام خرید روتختی مرتکب می شوید!

خرید روتختی

برای خرید هر وسیله ای که نیاز دارید از جمله خرید روتختی، نیاز است که اطلاعات اساسی و مورد نیاز را در مورد آن وسیله کسب کنیم تا از خریدمان راضی باشیم؛ زیرا برای بسیاری افراد پیش آمده است که مدتی بعد از خرید وسیله ای که نیاز داشتند از خریدشان پشیمان شده اند زیرا به نکاتی که درباره انتخاب آن وسیله مهم است توجه نکرده اند و تازه بعد از خرید معایب آن وسیله را دیده اند و مجبور به پرداخت هزینه مجدد و اضافی برای خرید همان وسیله اما از جنس و نوع مرغوب تر و مورد نیازشان کرده اند.

این یک امر بسیار طبیعی است که هر فردی درباره تمام وسایلی که نیاز دارد اطلاعات تخصصی نداشته باشد؛ اما کار عاقلانه آن است که قبل از خرید هر کالایی از جمله قبل از خرید روتختی، اطلاعات مورد نیاز درباره ویژگی های آن کالا، تفاوت هایی که انواع مختلف آن کالا دارد و مزایا و معایب آن و همچنین فروشندگان کالا کسب نمایید تا دیگر مجبور به خرید مجدد آن کالا یا استفاده از آن با دلخوری نباشید و همواره از خرید خود راضی و خوشحال باشید.

در صورتیکه نکات ذکر شده در این مقاله را بخوانید؛ اطلاعات مورد نیازتان را درباره خرید روتختی مناسب خود کسب خواهید کرد و از خرید روتختی برای اتاق خوابتان لذت خواهید برد.

اولین اشتباه رایج در خرید روتختی: دقت نکردن به تفاوت سایز روتختی و تشک

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در هنگام خرید روتختی ممکن است مرتکب شوید این است که اصل به سایز تشک تخت توجهی ندارید و فقط می دانید که روتختی یکنفره می خواهید یا دونفره.

این موضوع دقیقا مثل این است که شما بخواهید برای خودتان لباس بخرید ولی سایز دقیقتان را ندانید؛ در این صورت یا لباس بزرگتر می خرید یا کوچکتر از اندازه ای که نیاز دارید.

خرید روتختی نیز به همین صورت است؛ یعنی اگر اندازه دقیق طول و عرض و ارتفاع تشک تخت را ندانید؛ در این صورت روتختی ای که تهیه می کنید ممکن است بزرتر از تختتان باشد که یک منظره شلخته ایجاد می کند؛ یا کوچکتر از تخت باشد که در این صورت برای شما غیر قابل استفاده است.

بهتر است قبل از خرید روتختی از سایت یا شرکتی که می خواهید روتختی را تهیه کنید سوال کنید که روتختی برای هر سایزی می دوزند یا اینکه فقط روتختی یکنفره و دونفره استاندارد دارند.

در زیر جدول سایزهای استاندارد تشک را برای انتخاب صحیح اندازه روتختی می گذارم؛ فقط شما باید اندازه ارتفاع تشکتتان را هم حتما بگیرید.

برای اطلاع بیشتر در این باره توصیه می کنم تا مقاله ” سایز استاندارد روتختی چقدر است؟ ” را مطالعه نمایید تا بتوانید انتخاب دقیق تری داشته باشید.

انتخاب نادرست طرح و رنگ روتختی

خرید روتختی

یکی از جذابترین موضوعات هنگام خرید روتختی انتخاب طرح و رنگ آن می باشد. کاملا مشخص است که بحث طرح روتختی یک مبحث کاملا سلیقه ای می باشد؛ ولی دقت کنید که برای انتخاب طرح، ابتدا باید سبک اتاق خوابتان را درنظر بگیرید و سپس طرح را مطابق با سبک اتاق خوابتان انتخاب کنید.

البته روتختی های ساده به بیشتر سبکهای اتاق خواب می آید؛ بنابراین روتختی ساده یک انتخاب کم ریسک می باشد. روتختی های ساده هم شیک هستند هم به اتاق خواب نمای بسیار زیبایی می دهند.

برای انتخاب رنگ روتختی هم به روانشناسی رنگها دقت کنید و دقت کنید که چه رنگی مطابق با دکوراسیون اتاق خواب شما می باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر مقاله ” روانشناسی رنگ اتاق کودک ” را مطالعه کنید.

عدم شناخت جنس پارچه روتختی

از مهمترین مسائل در خرید روتختی، توجه به جنس آن می باشد. اگر عروس هستید و میخواهید روتختی را برای جهیزیه انتخاب کنید حتما به جنس روتختی بسیار دقت کنید. زیرا بسیاری از عروسها فقط به ظاهر و زیبایی روتختی توجه می کنند و اصلا توجهی به جنس روتختی ندارند.

روتختی های تور دار و کار شده با ملیله و منجوق و … اصلا برای استفاده روزمره مناسب نمی باشند و فقط جنبه زیبایی دارند. زیرا جنس آن برای افرادی که حساسیت پوستی دارند مناسب نیست و ممکن است از جنسهایی استفاده کنند که دچار تعریق هنگام خواب شبانه شوید.

از بهترین جنسهای روتختی روتختی های کتان نخ می باشد. روتخی های کتان نخ در سایت سرزمین خواب با عنوان روتختی کتان نخ پتینه عرضه می شود.

عدم توجه به کیفیت روتختی

هنگام خرید روتختی علاوه بر توجه به جنس آن، حتما به کیفیت دوخت و به کیفیت برشی که روتختی خورده توجه کنید.

اگر روتختی که تهیه می کنید جنس خوبی داشته باشد اما دوخت باکیفیتی نداشته باشد؛ هنگامی که روتختی را می شورید بعد از چند بار شستشو دوختها باز می شوند و نمای زیبای روتختی ازبین می رود.

اگر روتختی با پارچه بی کیفیت تهیه کنید اولین مشکلی که با آن مواجه می شوید این است که بعد از چندبار شستن رنگ و روی آن ازبین می رود و کهنه بنظر می رسد.

همچنین اگر پارچه روتختی با گرماژ پایین تهیه کنید دراین صورت پارچه بعد از مدتی استفاده از آن ممکن است از هم گسسته شود. همچنین اگر از الیاف بی کیفیت در تولید روتختی استفاده شده باشد ممکن است دچار مشکلات پوستی و تنفسی شوید. بنابراین دقت کنید که الیاف درون روتختی باکیفیت و ضد آلرژی باشد.

عدم آگاهی از تعداد تکه های روتختی

در هنگام خرید روتختی حتما به تعداد تکه هایی که هر مدل روتختی دارد توجه کنید. زیرا بعضی از فروشندگان از بی اطلاعی مشتری سوئ استفاده میکنند و بعضی از تکه ها را به مشتری نمی دهند. البته این مشکل در خرید اینترنتی رخ نمی دهد زیرا سایتها تعداد تکه های هر روتختی را درج میکنند و تمام افراد می دانند که این مدل روتختی چه تعداد تکه دارد.

اگر لحاف روتختی دوخت دار می خرید دقت کنید که حتما موارد زیر را داشته باشد:

لحاف روختی دوخت دار

کاور تشک کشدار

روبالشی

رویه کوسن

و اگر سرویس کاوری تهیه می کنید باید اقلام زیر را داشته باشد:

کاور لحاف

کاور کشدار تشک

روبالشی

رویه کوسن

زمان نامناسب برای خرید روتختی

اگر قصد تغییر دکوراسیون اتاق خوابتان را دارید یا در حال تهیه جهزیه هستید؛ حتما ابتدا سبک دکوراسیون اتاق خواب و رنگ آنرا انتخاب کنید و سپس اقدام به تهیه روتختی کنید.

البته بهترین زمان برای خرید روتختی زمانی است که اتاق کاملا رنگ شده و وسایل آنرا کامل چیده اید بعد اقدام به خرید روتختی کنید.

خرید لحاف بزرگ

لحاف روتختی های یکنفره و دونفره سایز استاندارد دارند ولی بعضی مواقع برخی افراد دوست دارند لحاف بزرگتر از حد استاندارد خریداری کنند چون دوست دارند زیر تختشان خالی است و زیر آن وسیله قرار داده اند و دوست ندارند وسایل زیر آن معلوم باشد. در این مواقع بهتر است که به جای خرید روتختی بزرگتر از حد معمول، از دورچین تخت استفاده نمایید.

دورچین دور تخت پارچه ای چین دار به رنگ یکی از اجزای ست روتختی است که دور تخت بسته می شود و زیر تخت را می پوشاند.

کیفیت روتختی را فدای قیمت نکنید

گاهی اوقات برخی افراد از لحاظ مالی اینقدر در مضیغه قرار دارند که فقط دنبال ارزانترین روتختی می باشند.

اما توصیه می کنم که از این کار صرفنظر کنید زیرا بعد از مدتی مجبور به تعویض آن می شوید و در نهایت قیمت بیشتری پرداخت خواهید کرد. بنابراین همیشه به دنبال روتختی باکیفیت باشید.

روتختی را فقط برای موقعیت های خاص می خرید

برخی افراد فقط برای مناسبتهای خاصی اقدام به خرید روتختی می کنند و آنرا فقط طبق آن مناسبت انتخاب می کنند.

مثلا برخی فقط برای مناسبت عید نوروز یا به مناسبت عروسیشان روتختی را تهیه می کنند و به گونه ای آنرا انتخاب می کنند که بعد از آن مناسبت و برای استفاده روزمره زیاد کاربردی ندارد.

توصیه من به شما این است که از روتختی های ساده استفاده کنید چون هم بسیار شیک است و با اکثر سبکهای اتاق خواب ست می شود و برای بیشتر مناسبتها قابل استفاده است و بسیار مناسب استفاده روزمره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *